Категорія присвячена Марії Оксентіївні Руденко (1915-2003 р.р.), — видатній майстрині народної творчості. Це на мій погляд найвидатніша наша землячка, заслужений працівник культури України, талановитий педагог,знаменита фольклористка, на протязі 33 років поспіль-художній керівник фольклорно-етнографічного ансамблю “Горлиця.
Фросина Онисько з села Слобода-Яришівська Могилів-Подільського району (1918-1976; с. Слобода-Яришівська Могилів-Подільського р-ну), творчість якої стала відома вже після її смерті. Мистецтвознавець Тетяна Журунова розповідає: «Ми її як художницю лише
почали відкривати. Роботи зібрані після смерті художниці у людей, яким
вона їх дарувала. Зазвичай це були сусіди. А після її смерті бібліотекар
села Слобода-Яришівська зібрала цілу кімнату з більш як 20-ти робіт. Її
картини - класичні українські. Навіть сюжети, які вона обирала,
походять з 19 століття.» Деяких прийомів малювання, за словами Тетяни Журунової, Фросина
навчилась у художників, які приїжджали розписувати церкву. Але її роботи
з типовими сюжетами класичної картини. Тому співробітники краєзнавчого
музею мають намір повезти картини на виставку до Музею Івана Гончара.
Терміново виправив прізвище на правильну його редакцію. Оксана, дякую за підказку, пісдя якої я згадав і як прізвище пишеться правильно, і де розташована хата Ониськів... Ввела мене в оману мистецьтвознавець Журунова, яка неправильно вказала у своїй статті прізвище Фросини Іванівни...а я на дезинформацію й повівся...Здається, виправив скізь і у текстах і в назві категорії... При нагоді, коли буду в Слободы, обов'язково выдвыдаю виставку... А поки що попрошу Сашка, який на днях їхатиме до батькыв за Максом. щоб зайшов до бібліотеки та зробив кілька знімків з тих картин і розмістив на сайті.
Постійну виставку картин та аплікацій художниці-самоучки Фросини Онисько відкрили в музейній кімнаті бібліотеки села Слобода-Яришівська Могилів-Подільського району. Виставили 20 картин у стилі печворк — аплікації з клаптів тканин.
Художниця з місцевих. Вона жила в середині ХХ ст. На війні загинув її хлопець. Тому більшість полотен про любов. На тлі сільських пейзажів — пара закоханих. На одній із робіт збереглося пасмо волосся майстрині, вплетене в косу дівчини.
— За життя Фросина Іванівна роздаровувала картини односельцям, — розповідає бібліотекарка Антоніна Діденко, 44 роки. — Але мода мінялася, і сьогодні більшість її робіт припадають пилом на горищах. Тому ми вирішили зберегти оригінальні твори художниці для наступних поколінь односельців, і попросили принести нам ці картини з горищ.
Доповнюють експозицію віддруковані спогади про життя Фросини Онисько. Їх виклала племінниця художниці Ольга Кузь.
Вхід на виставку безплатний. Адреса: Слобода-Яришівська, Могилів-Подільський р-н. За довідками можна звертатися до сільради за тел. (237) 6 72 42.
Я, здається вже вчора бачив деякі з цих картин у фотопідбірці Михайла Багрія в групі Вконтакті... Попрошу у нього розтлумачити, що там саме зображено й чиє авторство, бо із-за якості знімків бірки на фото не прочитати...Не хочеться більше опростоволоситись і витвір одного автора приписати іншому...Досить того, що прізвище хорошій людині спочатку перекалічив... Та й запитати унього чи не проти він, щоб ці фото були виставлені на нашому сайті...хоч я і впевнений, що він підтримає,але фото його, а авторство треба поважати...
Мені прикро, однак я нічого не знаю про цю свою землячку, вона пішла з життя коли мені було всього 5 років...і мабуть не я один не знаю про її творчість... Однак хтось із Вас знає точно про кого йде мова. Давайте надолужимо упущене, позапитуємо у сусідів, матерів, бабок і вони зможуть нам надати бодай якусь інформацію про цю людину. Десь по сусідах, мабуть іще збереглися її картини. Можна було б зробити фотознімки з них і викласти спочатку тут на сайті, а далі я вже сам подбаю про те, щоб інформація поширилась і її талант було вшановано. Заздалегідь вдячний, адміністратор сайту М.Білов.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]